23.10.2017 roku-Zbiórka krwi w Liceum

Akcje poboru krwi w nowomiejskim liceum maja już długą tradycję. Po wakacyjnej przerwie w poniedziałek 16 października ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu ponownie zaparkował przy budynku liceum, gdzie można było oddawać krew. Zgłosiło się wielu chętnych. Po obowiązkowych badaniach lekarskich 30 krwiodawców oddało ponad 13,5 litrów krwi.

Kolejna akcja odbędzie się 18 grudnia br. Już teraz zapraszamy wszystkich mogący oddać krew do przyłączenia się do nas. To naprawdę ważne, gdyż krew jest niezbędna dla dzieci i dorosłych walczących z rakiem, dla pacjentów oczekujących na zabieg chirurgiczny, ofiar wypadków i innych przewlekle chorych. Nie przechodźcie, więc obojętnie obok placówek służby krwi oraz ruchomych punktów poboru, gdyż nigdy nie wiadomo, w jakim momencie będziecie zmuszeni sami lub wasi bliscy skorzystać z daru krwi.

Zbiorka krwi 2017