16.02.2018 roku- Kulturalni w Liceum (spektakl "Piloci")

Projekt Kulturalni

PROJEKT KULTURALNI

Dnia 30 stycznia 2018 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego  w Nowym Mieście nad Pilicą udali się do Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie na spektakl pt. „Piloci”. Wyjazd finansowany był ze środków Fundacji PZU w ramach „Fundacja PZU z kulturą”.
Młodzież  z wielkim entuzjazmem oczekiwała na kolejne już spotkanie z kulturą wysoką. Sztuka pt. „Piloci”  była pełną emocji musicalową opowieścią o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową. Ukazywała historię czterech polskich pilotów, którzy służyli w Dywizjonie 303. Uczniowie mogli zobaczyć z jakimi trudnościami oraz rozterkami musieli borykać się ówcześni ludzie. Wielkie wrażenie wywarła  na młodzieży muzyka, śpiew i taniec aktorów. Znakomita cyfrowa scenografia i epokowe stroje przeniosły widzów w lata 40 XX wieku. Spektakl pozwolił uczniom głębiej poznać historię Polski oraz uświadomić sobie fakt, jak wojna może wpłynąć na życie codzienne wielu ludzi.
Wyjazd do teatru okazał się być znakomitą żywą lekcją historii dla uczniów  zorganizowaną przez Stowarzyszenie Działań Lokalnych „Młyn” oraz nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście nad Pilicą.