10.12.2017 roku- Wycieczka do Warszawy (Centrum Weterana)

Dnia 20 listopada 2017 roku o godzinie 8.00 młodzież z naszego Liceum wraz z uczniami ze szkoły ZDZ pod opieką pana Roberta Osysa, udali się na wycieczkę do Warszawy.

Mimo początkowych trudności z dotarciem, cel został osiągnięty! Pierwszym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie Centrum Weterana. Wizyta, zaczęła się od wykładu pod tytułem „Kim jest Weteran?”.

W Sali Tradycji uczniowie mieli okazję zobaczyć liczne pamiątki przywiezione przez żołnierzy, odbywających misje pokojowe. Następnie obejrzeli wystawę której tematem było pokazanie pracy antyterrorystów.

Kolejnym punktem naszej wizyty w Centrum było złożenie kwiatów i zapalenie symbolicznego znicza przed pomnikiem poświęconym poległym podczas misji.

Na koniec udaliśmy się na seans filmowy „Listy do M3”, po jego obejrzeniu pełna pozytywnych przeżyć i wrażeń młodzież wróciła do domów.