10.12.2017 roku- Wycieczka integracyjna na Kacze Bagna

W dniach 16 i 17 listopada odbyła się wycieczka integracyjna klas pierwszych do Kurzętnika gdzie, znajduje się Miejsce Inicjatyw Pozytywnych pod nazwą „Kacze Bagno”.

Wycieczka ta była wsparta finansowo m.in. przez Komisję Antyalkoholową Uczniowie klas pierwszych wyjechali w czwartek 16 listopada o godzinie 9.00 rano. Pojechało 25 uczniów oraz dwóch opiekunów – pan Jarosław Pardej oraz pan Kamil Ferensztajn.

Po dotarciu na miejsce i rozlokowaniu się,  odbyły się pierwsze warsztaty- integracyjne. Poznaliśmy  wspaniałych instruktorów, niewiele starszych od nas, którzy wykazali się nietypowym podejściem do zadań im przydzielonych. Od razu złapaliśmy z nimi dobry kontakt i zaczęliśmy mówić do siebie po imieniu. Po zakończonej wstępnej integracji podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza rozpoczęła warsztaty z gry na bębnach afrykańskich, druga zaś udała się na warsztaty z pieczenia chleba. Później grupy się  wymieniły. Chleb, który został przez nas zrobiony, zjedliśmy wspólnie przy ognisku, na którym upiekliśmy  kiełbaski. Wieczorem mieliśmy także dyskotekę.

Nasz następny dzień rozpoczął się o 8.00 rano, wspólnym śniadaniem. Następnie znowu podzieliliśmy się na grupy i udaliśmy się na warsztaty tańca z ogniem. Gdy skończyliśmy rozpoczęły się zajęcia z filcowania i szczudlarstwa. Na początku każdy z nas trochę się bał, ale koniec końców wszyscy spróbowali swoich sił w chodzeniu na szczudłach i nikt nie żałował.

Kiedy nadszedł czas wyjazdu nie mogliśmy uwierzyć, że to już koniec. Podczas tego wyjazdu bardzo się zintegrowaliśmy i spróbowaliśmy rzeczy, których na co dzień byśmy nie doświadczyli.

Niezwykle ciekawym doświadczeniem było to, że czynnie uczestniczyliśmy w przygotowaniach do kolacji i śniadania. Pomagaliśmy również przy obiedzie. Wielu z nas stanęło po raz pierwszy przed nie lada wyzwaniem, a mianowicie pozmywanie dużej ilości naczyń i sztućców.
Uważamy że ta wycieczka nauczyła nas wielu nowych i ciekawych rzeczy.