18.11.2017 roku- Wojskowe zajęcia w terenie dla uczniów klas II

Zajęć terenowych nadszedł czas. Od początku roku szkolnego działa w naszym Liceum Kółko Wojskowe, które prowadzi Pan Robert Osys.
Dnia 12.10.2017 roku odbyły się proaktywne zajęcia w terenie, które zorganizowane zostały w ramach Kółka Wojskowego. Uczestniczyli w jich uczniowie klas drugich, którzy wraz z opiekunem mjr. rez. Robertem Osysem udali się w teren, by sprawdzić swoje umiejętności.
W trakcie  zajęć realizowana była następująca tematyka:

• zapoznanie z sygnałami wzrokowego dowodzenia,
  • przemieszczanie się w terenie miejskim, terenie odkrytym (otwartym), terenie zadrzewionym i lesistym,
  • określanie kierunków świata bez użycia busoli (kompasu)
  • określania położenia według mapy,
  • racjonowanie pożywienia i picia,

Zajęcia przyjęły formę ścieżki dydaktycznej o charakterze wojskowym. Młodzież odbyła marsz w kierunku wschodnim od Nowego Miasta aż do brzegu rzeki Pilicy. Następnie poruszała się w kierunku zachodnim wzdłuż brzegu rzeki w formacji quasi wojskowym. Po dotarciu do miejsca wyznaczonego młodzież racjonowała ograniczone porcje żywności i z wykorzystaniem ogniska (samodzielnie przez młodzież rozpalonego) przygotowała sobie posiłek.
Zbyt krótki czas zajęć nie pozwolił na dokładniejsze przećwiczenie wszystkich elementów.
Młodzież zasugerowała, by takie zajecia odbywały się częściej.
Uczestnikami byli:

• Dominika Kowalska