14.11.2017 roku- Dzień Edukacji Narodowej w Liceum w Nowym Mieście nad Pilicą

W piątek 13 października w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Mieście nad Pilicą odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele lokalnego samorządu Burmistrz Miasta i Gminy Pan Mariusz Dziuba, Przewodniczący Rady Miejskiej p. Tomasz Pietrucha i przewodnicząca Rady Rodziców Pani Urszula Smoleń.

Dzień Edukacji Narodowej to szczególna okazja, by okazać wdzięczność osobom zaangażowanym w nauczanie, wychowywanie oraz rozwijanie talentów i zainteresowań młodzieży. Na początku uroczystości Pani Dyrektor Jolanta Kosiacka przywitała nauczycieli, pracowników szkoły uczniów oraz zaproszonych gości.

Kolejnym punktem programu była część artystyczna, którą uzdolniona młodzież z klas I-II przygotowała pod kierunkiem pani Agnieszki Dworakowskiej. Prowadzące Zuzanna Pakuła i Katarzyna Sala przypomniały historię powstania tego dziś powszechnie obchodzonego święta.

Angelika Grochal zaśpiewała piosenkę poświęconą wszystkim nauczycielom „Nie noszą ściągawek, nie kusi ich bryk”, której linię melodyczną stawiła pieśń pt. „Piechota”.

Nie zabrakło także uczniowskiego humoru, wszystkich bowiem rozbawiła scenka kabaretowa „Dzwoniec na egzaminie” z repertuaru Kabaretu Moralnego Niepokoju, która wzbudziła powszechny śmiech.

Aktorzy nagrodzeni zostali ogromnymi brawami. Kolejną parafrazę, tym razem piosenki „Choć pomaluj mój świat” zaśpiewała Katarzyna Dudzińska, a potem rozbrzmiały takty poloneza, którego nasza młodzież pięknie zatańczyła.

Licealiści podziękowali nauczycielom i wychowawcom za ich codzienny trud, wręczyli kwiaty oraz pamiątkowe dyplomy, a Kasia Dudzińska zaśpiewała „Tyle było dni”

Na zakończenie głos ponownie zabrała pani dyrektor, która podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

Życzenia dalszej owocnej współpracy i podziękowania złożyli także Burmistrz Miasta i Gminy Pan Mariusz Dziuba, Przewodniczący Rady Miejskiej p. Tomasz Pietrucha  oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Urszula Smoleń.